centrul_cultural_unesco_ionel_perlea

        
Actualizat     09.10.2017



Festivalul şi Concursul Naţional de Interpretare a Liedului “Ionel Perlea” ediţia a XX-a cu participare internaţională 6 – 8 mai 2011
Precuvântare la Jubileu


• Premii acordate la FESTIVALUL ŞI CONCURSUL DE INTERPRETARE A LIEDULUI “IONEL PERLEA” Ediţia a XX-a, 6 - 8 mai 2011


   • Marele Premiu “IONEL PERLEA” – Toropoc Cătălin Orlando, Teatrul Naţional de Opera şi Balet „Oleg Danovski” Constanta , acordat de Centrul Cultural UNESCO “Ionel Perlea”
   • PREMIUL I – Tărniceru Alexandra Mihaela, Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti, acordat de Centrul Cultural UNESCO “Ionel Perlea”
   • PREMIUL II – Cerchez Nadejda, Universitatea de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj, acordat de Centrul Cultural UNESCO „Ionel Perlea”
   • PREMIUL III – Dincă Elena Ina, Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti, acordat de Centrul Cultural UNESCO “Ionel Perlea”
   • PREMIUL “MIHAELA AGACHI” – Timar Kinga, Universitatea de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj, acordat de Centrul Cultural UNESCO “Ionel Perlea”
   • PREMIUL “MARTHA JOJA” pentru stil cameral - Kutasi Judit Isabela, Academia de Muzica "Gh. Dima", Cluj Napoca , acordat de Uniunea Criticilor Muzicali “Mihail Jora”
   • PREMIUL “STELIANA CALOS” - Manoleanu Stanca Maria, Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti, acordat de Uniunea Criticilor Muzicali “Mihail Jora”
   • PREMIUL “DOINA MICU” - Cristine Chiriac, Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti, acordat de Uniunea Criticilor Muzicali “Mihail Jora”
   • PREMIUL “FUNDAŢIEI BIANCA”– Ioana Maxim, Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti
   • PREMIUL „ADELA BURLUI” – Bianca Mărgean, Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti
   • PREMIUL JUBILIAR – Noemi Katalin Veres, Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi, acordat de Centrul Cultural UNESCO „Ionel Perlea”

Galerie

Marele Premiu “IONEL PERLEA” 2011 – Toropoc Cătălin Orlando PREMIUL I – Tărniceru Alexandra Mihaela PREMIUL II – Cerchez Nadejda PREMIUL III – Dincă Elena Ina PREMIUL “MIHAELA AGACHI” – Timar Kinga PREMIUL “MARTHA JOJA” pentru stil cameral - Kutasi Judit Isabela PREMIUL <i>STELIANA CALOS</i> - Manoleanu Stanca Maria PREMIUL <i>DOINA MICU</i> - Cristine Chiriac PREMIUL <i>FUNDAŢIEI BIANCA</i> - Ioana Maxim PREMIUL <i>ADELA BURLUI</i> - Bianca Mărgean PREMIUL <i>JUBILIAR</i> - Noemi Katalin Veres Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor Gala laureaţilor







Page Rank